Əməkdaşlıq əlaqələri çərçivəsində görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda “Agrovit” MMC, “Agrovit Lab” MMC, Şimali Qafqaz Federal Elmi Aqrar Mərkəzi və Stavropol vilayəti üzrə Rusiya toxumçuları və seleksionerləri Birliyinin nümayəndələri arasında əməkdaşlıq görüşü keçirilib.
Görüşdə institutun direktoru Faiq Xudayev, elmi işlər üzrə direktor müavini Sevinc Məmmədova, istehsalat üzrə direktor müavini Qərib Novruzlu, “Bitki seleksiyası” şöbəsinin müdiri Abidin Abdullayev, “Agrovit” MMC-nin direktoru Cəfər Əliyev, “Agrovit Lab” MMC-nin direktoru İbadulla Qurbanov, Şimali Qafqaz Federal Elmi Aqrar Mərkəzinin direktoru, kənd təsərrüfatı elmləri doktoru, Elmi Şuranın sədri Kulintsev Valeriy Vladimiroviç və Stavropol vilayəti üzrə Rusiya toxumçuları və seleksionerləri Birliyinin rəhbəri Boranukov Xusin Qulamoviç iştirak ediblər.
Tərəflər arasında taxılçılıqda toxumçuluğun təşkili və əməkdaşlıq perspektivləri istiqamətində müzakirələr aparılıb.
Görüşdə bir sıra mühüm məsələlərə aydınlıq gətirilib, müvafiq təkliflər verilib və üçtərəfli əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalanması razılaşdırılıb.

A meeting was held within the framework of cooperation
A cooperation meeting was held at the  Research Institute of Crop Husbandry of the Republic of Azerbaijan between representatives of Agrovit LLC, Agrovit Lab LLC, the North Caucasus Federal Scientific Agrarian Center and the Union of Russian Seeders and Breeders of the Stavropol region.
The meeting was attended by Director of the Institute Faig Khudayev, Deputy Director for Scientific Affairs Sevinj Mammadova, Deputy Director for Production Garib Novruzlu, Head of "Plant Breeding" Abidin Abdullayev, Director of "Agrovit" LLC Jafar Aliyev, Director of "Agrovit Lab" LLC Ibadulla Gurbanov , Director of the North Caucasus Federal Scientific-Agrarian Center, Doctor of Agricultural Sciences, Chairman of the Scientific Council Kulintsev Valery Vladimirovich and Head of the Union of Russian Seed Breeders and Breeders of Stavropol region Boranukov Husin Gulamovich.
The parties discussed the organization of seed production in grain growing and prospects for cooperation.
The meeting clarified a number of important issues, made relevant proposals and agreed to sign a trilateral cooperation agreement.