Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun bir qrup əməkdaşı yeniyetmələr arasında keçirilən ağır atletika üzrə Azərbaycan birinciliyinin yarışlarını izləyiblər.
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Ağır Atletika Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə yeniyetmə qızlar və oğlanlar arasında ağır atletika üzrə Azərbaycan birinciliyi bu gündən etibarən  start götürüb. Yarışlar 13-15 may tarixlərində 3 gün müddətində keçirilib. Yarışlarda müxtəlif yaş və çəki dərəcələri üzrə yeniyetmə oğlan və qızların iştirakı baş tutub. Daha sonra mükafatlandırılma mərasimləri həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, yarışlarda Kənd Təsərrüfatı Nazirinin müşaviri Şöhrət Vəkilov və nazirliyin əməkdaşı Anar Hüseynov mükafatçı kimi, nazirliyin tabeliyində olan bir sıra qurumlardakı əməkdaşlar isə tamaşaçı kimi iştirak ediblər. Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutundan isə direktor müavini Şikar Əhmədovun rəhbərliyi ilə bir sıra əməkdaşlar da yarışları izləyib.

A group of employees of the Research Institute of Crop Husbandry watched the competitions of the Azerbaijani junior weightlifting championship.
The Azerbaijani weightlifting championship among boys and girls, organized by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Weightlifting Federation, has started today. The competitions were held on May 13-15 for 3 days. The competitions were attended by teenage boys and girls of different ages and weight classes. Then awarding ceremonies were held.
It should be noted that Shohrat Vakilov, Advisor to the Minister of Agriculture, and Anar Huseynov, an employee of the Ministry, participated in the competitions as winners, and employees of a number of agencies subordinated to the Ministry participated as spectators. Employees from the  Research Institute o0f Crop Husbandry, led by Deputy Director Shikar Ahmadov, also watched the competitions.