Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (ƏETİ) Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.Tədbirdə Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Abşeron Rayon Təşkilatının sədri Abbas Əliyev, sədr müavini Ülvi Salmanov, institutun rəhbərliyi və kollektivi iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə ƏETİ-nin direktoru Faiq Xudayev açıb. Ulu Öndərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Sonra F.Xudayev “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Azərbaycan” mövzusu üzrə cıxış edib. O çıxışı zamanı qeyd edib ki, Heydər Əliyev Azərbaycan naminə yorulmaz fəaliyyəti ilə hələ sağlığında xalqımızın dərin hörməti və məhəbbətini qazanaraq xalqın qəlbində özünə möhtəşəm abidə ucaldıb. Onun ideyaları bugünkü və gələcək nəsillərin əməllərində yaşayır və daim yaşayacaq. Nə qədər ki, Azərbaycan var, Heydər Əliyev də var olacaq”.
YAP-ın 2 saylı sovxoz üzrə təşkilat sədri Sevindik Dünyamalıyev “Azərbaycan dövlətçiliyinin qorunub saxlanmasında Heydər Əliyevin rolu”, YAP Abşeron rayon təşkilatının sədri Abbas Əliyev “Heydər Əliyev Azərbaycan dövlətçiliyinin və YAP-ın yaradıcısıdır”, ƏETİ-nin Torpaq və bitki analizləri laboratoriyasının müdiri Laçın Novruzov “H.Əliyevin Azərbaycan gəncliyinin inkşafındakı rolu və töhfələri”, Davamlı əkinçilik və bitki diversifikasiyası şöbəsinin böyük elmi işçisi Solmaz Baxşəliyeva “Kənd təsərrüfatının inkişafında qadınların rolu” mövzularında çıxışlar ediblər.
Tədbirin yekununda Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə institutun bir qrup əməkdaşı və gənc mütəxəssisləri YAP-a üzv qəbul olunublar. Onları təbrik edən institutun direktoru bildirib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin sədrliyi ilə yaradılan YAP-ın ölkəmizin inkişafında mühüm xidmətlər göstərməsi, partiyaya olan böyük inam və etimadın təzahürü olaraq YAP sıralarına qoşulanların sayı daim artır.

An event dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev's birth was held
An event dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev's birth was held at the Research Institute of Crop Husbandry. The chairman of Absheron District Organization of the New Azerbaijan Party (YAP) Abbas Aliyev, deputy chairman Ulvi Salmanov, the management and staff of the institute took part in the event.
The event was opened by Faig Khudayev, the director of RICH. The dear memory of the Great Leader was commemorated with a minute of silence. Then F. Khudayev spoke on the topic "National Leader Heydar Aliyev and Azerbaijan". During his speech, he noted that Heydar Aliyev, with his tireless work for the sake of Azerbaijan, won the deep respect and love of our people during his lifetime, and erected a magnificent monument to himself in the hearts of the people. His ideas live and will always live on in the actions of today and future generations. As long as there is Azerbaijan, Heydar Aliyev will also exist."
Sevindik Dunyamaliyev, chairman of the organization of state farm No. 2 of YAP, "Heydar Aliyev's role in the preservation of Azerbaijani statehood", Abbas Aliyev, chairman of the Absheron district organization of NAP, "Heydar Aliyev is the creator of Azerbaijani statehood and YAP", Lachin, head of the Laboratory of Soil and Plant Analysis of EITI Novruzov "The role and contributions of H. Aliyev in the development of the youth of Azerbaijan", Solmaz Bakhshaliyeva, senior researcher of the Department of Sustainable Agriculture and Plant Diversification, gave speeches on the topics "The role of women in the development of agriculture".
At the end of the event, on the occasion of the 100th anniversary of Heydar Aliyev's birth, a group of employees and young specialists of the institute were accepted as members of YAP. Congratulating them, the director of the institute said that the number of people joining the ranks of the NAP is constantly increasing as a manifestation of the great trust and confidence in the party, the YAP created under the chairmanship of National Leader Heydar Aliyev provides important services in the development of our country.