İnstitutun əməkdaşları Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş elmi-praktiki konfransda iştirak ediblər
Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Üzümçülük və Şərabçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (ÜŞETİ) Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Ulu Öndər Heydər Əliyevin aqrar siyasəti və irsi gənclərimiz üçün bir xəzinədir” mövzusunda elmi-praktiki konfrans keçirilib.
Elmi-praktiki konfransı ÜŞETİ-nin direktoru Vüqar Səlimov açaraq, iştirakçıları salamlayıb və Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Sonra V.Səlimov “Azərbaycanda üzümçülüyün inkişafının qızıl dövrü Ulu Öndər H.Əliyevin adı ilə bağlıdır” təqdimatı ilə çıxış edib.
Konfransda Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun (ƏETİ), Tərəvəzçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun nümayəndələri, ÜŞETİ-nin əməkdaşları, institutun "Gənc Alimlər Təşkilatının" üzvləri, 2 saylı orta məktəbin müəllim və şagird heyəti və s. iştirak ediblər.
Konfransda ƏETİ-nin əməkdaşları a.e.ü.e.d dosent Yasin Kərimov və b.e.ü.f.d Mehdi Mehdiyev çıxış edərək, Müstəqil Azərbaycan Dövlətinin qurucusu, dahi siyasətçi və qüdrətli dövlət xadimi Ulu Öndər Heydər Əliyevin zəngin siyasi irsindən, şərəfli həyat və fəaliyyətindən danışıblar.

Сотрудники института приняли участие в научно-практической конференции, посвященной 100-летию со дня рождения Великого Лидера Гейдара Алиева
В Научно-исследовательском институте виноградарства и виноделия Министерства сельского хозяйства Азербайджанской Республики прошла научно-практическая конференция, посвященная 100-летию со дня рождения Гейдара Алиева на тему «Аграрная политика и наследие Великого Лидера Гейдара Алиева – сокровище для нашей молодежи».
Научно-практическую конференцию открыл директор НИИ виноградарства и виноделия Вугар Салимов. Далее минутой молчания была почтена память великого Лидера Гейдара Алиева. Затем В.Салимов выступил с докладом на тему «Золотой век развития виноградарства в Азербайджане связан с именем Великого Лидера Г.Алиева».
В конференции приняли участие представители НИИ земледелия, НИИ овощеводства, сотрудники НИИ виноградарства и виноделия, члены «Организации молодых ученых», преподаватели и учащиеся средней школы №2 и др.
На конференции сотрудники НИИ Земледелия д.н.п.а.н., доцент Ясин Керимов и д.ф.п.б.н. Мехти Мехтиев рассказали о богатом политическом наследии, достойной жизни и деятельности основателя Независимого Азербайджанского Государства, блестящего политика и влиятельного государственного деятеля Великого Лидера Гейдара Алиева.