Rusiya ilə imzalanmış Anlaşma Memorandumu öz bəhrələrini verir
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutu (ƏETİ) və Rusiya Federasiyasının Beynəlxalq  Aqrar Təhsil Akademiyası arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumun imzalanmasında məqsəd aqrar sahədə elm, təlim və innovasiya, kadr hazırlığı, habelə elm və təhsil üzrə birgə tədqiqat və təkmilləşdirmə işlərinin aparılmasında Azərbaycan və Rusiya əməkdaşlığının genişlənməsindən ibarətdir.
ƏETİ - nin “Torpaq və bitki analizləri” laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, a.e.ü.f.d. Zahid Xəlil oğlu Müstafayev  Rusiya Federasiyasının Beynəlxalq  Aqrar Təhsil Akademiyasının (BATA) müxbir üzvü seçilib. Üzvlük vəsiqəsini BATA-nın prezidenti k/t elmləri doktoru, professor Trifonova Mariya Fedotovna təqdim edib.
Bu hal Anlaşma Memorandumunda təsbit edilmiş aqrar sahə üzrə təcrübə və elmi materialın mübadiləsi, nəşrlər, müxtəlif  elmi tədbirlərin (seminar və konfranslar) təşkili, mütəxəssis və gənclərin peşəkar - təcrübi vərdişlərinin artırılması kimi fəaliyyətlərin intensivləşməsinə öz töhfəsini verəcək.

The Memorandum of Understanding signed with Russia has its positive results
A Memorandum of Understanding was signed between the  Research Institute of Crop Husbandry of the Ministry of Agriculture and the International Academy of Agrarian Education of the Russian Federation.
The purpose of signing the memorandum is the expansion of cooperation between Azerbaijan and Russia in the field of science, training and innovation, personnel training, as well as joint research and improvement in science and education.
The leading scientist of the "Soil and plant analysis" laboratory of the Research Institute of Crop Husbandry , A.E.U.F.D. Zahid Khalil oghlu Mustafayev was elected a corresponding member of the International Academy of Agrarian Education (BATA) of the Russian Federation. The membership card was presented by the president of BATA, doctor of science, professor Trifonova Maria Fedotovna.
This situation will contribute to the intensification of activities such as the exchange of experience and scientific material in the agrarian field, publications, organization of various scientific events (seminars and conferences), increasing the professional and practical skills of specialists and young people, as specified in the Memorandum of Understanding.