Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutu və Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin əməkdaşları arasında onlayn görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi tərəfindən  hazırlanmış “Buğda ununa dair sanitariya normaları və qaydaları”,  “Çörək məhsullarına dair sanitariya normaları və qaydaları” adlı texniki normativ hüquqi akt layihələrinə Əkinçilik ET  İnstitutunun  mütəxəssisləri tərəfindən verilmiş rəy  və təkliflərlə bağlı onlayn formatda görüş keçirilib.
Görüşdə Əkinçilik ET  İnstitutunun  elmi işlər üzrə direktor müavini Sevinc Məmmədova, Dənin keyfiyyəti laboratoriyasının müdiri Qətibə Həsənova, İlkin toxumçuluq və toxum keyfiyyəti laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi Möhtəsim Əhmədov, AR Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin Qida Təhlükəsizliyi şöbəsinin müdiri Ramazan Nəbiyev və Qida təhlükəsizliyinin tənzimlənməsi sektorunun müdiri  İradə Hüseynli iştirak edib.

Состоялась онлайн-встреча между сотрудниками Научно-исследовательского института земледелия Минсельхоза и Агентства пищевой безопасности
Состоялось онлайн-совещание, посвященное мнениям и предложениям специалистов НИИ земледелия  проектам технических нормативных правовых актов «Санитарные нормы и правила для пшеничной муки» и «Санитарные нормы и правила для хлебобулочных изделий», подготовленных Агентством пищевой безопасности Азербайджанской Республики.
На встрече приняли участие заместитель директора по научной работе Института Севиндж Мамедова, заведующий лабораторией качества зерна Гатиба Гасанова, ведущий научный сотрудник лаборатории первичной селекции и качества семян Мохтасим Ахмедов, заведующий лабораторией первичного семеноводстваи качества семян Рамазан Набиев. Во встрече приняли участие отдел безопасности пищевых продуктов Агентства пищевой безопасности АР и заведующая сектором регулирования безопасности пищевых продуктов Ирада Гусейнли.