Tərtər Bölgə Təcrübə Stansiyasında Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun (ƏETİ) Tərtər Bölgə Təcrübə Stansiyasında (BTS) Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə Tərtər Bölgə Təcrübə Stansiyasının direktoru Rəşad Familzadə açaraq Müstəqil Azərbaycan Dövlətinin qurucusu, dahi siyasətçi və qüdrətli dövlət xadimi Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü ilə əlaqədar Ulu Öndərin zəngin siyasi irsindən, şərəfli həyat və fəaliyyətindən danışıb.
Sonra iştirakçıların Azərbaycanda Heydər Əliyevin aqrar sahənin uğurlu inkişafında, Azərbaycan dövlətçiliyinin qorunub saxlanmasında rolu haqqında çıxışları dinlənilib.

В Тертерской зональной опытной станции состоялось мероприятие, посвященное 100-летию со дня рождения Гейдара Алиева
В Тертерской зональной опытной станции (ЗОС) Научно-исследовательского института земледелия Министерства сельского хозяйства состоялось мероприятие, посвященное 100-летию со дня рождения Гейдара Алиева.
Директор Тертерской ЗОС Рашад Фамильзаде открыв мероприятие вступительной речью, в связи со 100-летием со дня его рождения рассказал о богатом политическом наследии, достойной жизни и деятельности Гейдара Алиева, основателя Независимого Азербайджанского государства, блестящего политика и влиятельного государственного деятеля.
Затем участники заслушали выступления о роли Гейдара Алиева в успешном развитии аграрного сектора и сохранении государственности в Азербайджане.