Şəmkir, Tovuz, Gədəbəy rayonlarında “Taxıl əkinlərində yüksək və keyfiyyətli məhsul alınmasında mineral gübrələrin əhəmiyyəti” mövzusunda təlim keçirilmişdir
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tədbirlər planına uyğun olaraq 04.03.-05.03.2019 tarixlərində Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Əkinçilik ET İnstitutunun əməkdaşı, şöbə müdiri Rasib Zeynalov Şəmkir, Tovuz, Gədəbəy DAİM-də fermerlərə “Taxıl əkinlərində yüksək və keyfiyyətli məhsul alınmasında mineral gübrələrin əhəmiyyəti” mövzusunda təlim keçmişdir. Tədbirlərdə  Şəmkir DAİM-in direktoru Kamil Yusibov, Tovuz DAİM-in direktoru Rəhman Qasımov və Gədəbəy DAİM–in direktoru Asəf Nağıyev rayon taxıl əkinlərinin vəziyyəti haqqında məlumat verərək, belə tədbirlərin həyata keçirilməsinin əhəmiyyətindən söz açdılar. R. Zeynalov təlimdə əyani vəsait kimi slayd materiallarından istifadə edərək, taxıl əkinlərindən yüksək və keyfiyyətli məhsul alınmasında üzvi və mineral gübrələrin əhəmiyyəti, torpağın qida maddələri ilə təmin olunmasıdan asılı olaraq veriləcək gübrə normalının müəyyənləşdirilməsi, onların verilməsi qaydaları barədə geniş məruzə etmişdir. Təlimlərdə taxılçılıq və heyvandarlıqla məşğul olan  69 nəfər fermer və mütəxəssis iştirak etmişdir. Təlim çərçivəsində fermerlər tərəfindən verilmiş suallara, qaldırılmış problemlərə aydınlıq gəitrilmiş, qarşılıqlı müzakirələr aparılmışdır.

Training on "Importance of mineral fertilizers for the purchase of high quality products in grain crops" held in Shamkir, Tovuz and Gadabay regions
On 04.03.-05.03.2019, according to the action plan of the Ministry of Agriculture, the employe and department head of Research Institute of Crop Husbandry held training on"Importance of mineral fertilizers for the purchase of high quality products in grain crops" in Shamkir, Tovuz and Gadabay regions. Kamil Yusibov, the director of the Shamkir SAIC, Rahman Gasimov director of Tovuz SAIC, and Asaf Nagiyev, director of Gadabay SAIC, talked about the status of the grains in the region and mentioned the importance of such measures. 69 farmers and specialists involved in grain farming and cattle breeding took part at training. During the training, the questions were asked by farmers, the problems raised have been clarified, and mutual discussions have been held.