Bakı Dövlət Universitetinin biologiya fakültəsinin tələbələri Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun yaz-tarla sahələrində təcrübə keçdilər
14.05.2019 tarixində Bakı Dövlət Universitetinin biologiya fakültəsinin IV kurs tələbələri Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda oldular. BDU “Botanika” kafedrasının əməkdaşı, biologoya üzrə fəlsəfə doktoru Təranə Ağayevanın rəhbərliyi altında 088-ci qrup tələbələri “İbtidai bitkilərin sistematikası və morfologiyası” fənni üzrə yaz-tarla təcrübə sahələrində təcrübə keçdilər. Sahədə onları “Bitki seleksiyası” şöbəsinin icraçı əməkdaşı, a.e.ü.f.d., dosent Sevda Hacıyeva qarşılayaraq seleksiyanın əhəmiyyətindən, institutun rayonlaşmış taxıl sortlarından, hibridləşmə prosesindən və s. haqqında onlara maraqlı və ətraflı məlumatlar verdi. Sonda xatirə şəkilləri çəkildi.

Студенты биологического факультета БГУ побывали в НИ Институте Земледелия для ознакомления с летне-полевыми опытами
14.05.2019 числа студенты 4 курса биологического факультета Бакинского Государственного Университета посетили Научно-исследовательский институт Земледелия. Под руководством доцента кафедры «Ботаники» БГУ, доктора философии по биологии Тараны Агаевой студенты 088 группы осмотрели участки летне-полевых опытов.  Исполнительный сотрудник отдела «Селекция растений», доктор философии по аграрным наукам, доцент Севда Гаджиева рассказала о значении селекции, районированных зерновых сортах, процессах гибридизации и так далее. Во время пребывания в Институте Земледелия студенты сняли памятные фотографии на опытных участках и лабораториях.