Bakı Dövlət Universitetinin biologiya fakültəsinin tələbələri Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun təcrübə sahələrində təcrübə keçdilər
20-21.05.2019 tarixlərində Bakı Dövlət Universitetinin biologiya fakültəsinin IV kurs tələbələri Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda oldular. BDU “Botanika” kafedrasının əməkdaşı Fidan Məmmədova, Humirə Hüseynova və İradə Əliyevanın rəhbərliyi altında 080A, 083A və 086A qrup tələbələri “Taxıl bitkiləri xəstəlikləri potologiyası” mövzusu üzrə yaz-tarla təcrübə sahələrində təcrübə keçdilər. Sahədə onları “Bitki seleksiyası” şöbəsinin icraçı əməkdaşı, a.e.ü.f.d., dosent Sevda Hacıyeva qarşılayaraq seleksiyanın əhəmiyyətindən, institutun rayonlaşmış taxıl sortlarından, hibridləşmə prosesindən və s. haqqında onlara maraqlı və ətraflı məlumatlar verdi. Sonda xatirə şəkilləri çəkildi.

Студенты биологического факультета БГУ побывали в НИ Институте Земледелия для ознакомления с летне-полевыми опытами
20-21.05.2019 числа студенты 4 курса биологического факультета Бакинского Государственного Университета посетили Научно-исследовательский институт Земледелия. Под руководством сотрудников кафедры «Ботаники» БГУ Фидан Мамедовой, Гумиры Гусейновой и Ирады Алиевой студенты группы 080А, 083A и 086A осмотрели участки летне-полевых опытов. Исполнительный сотрудник отдела «Селекция растений», доктор философии по аграрным наукам, доцент Севда Гаджиева рассказала о значении селекции, районированных зерновых сортах, процессах гибридизации и так далее. Во время пребывания в Институте Земледелия студенты сняли памятные фотографии на опытных участках и лабораториях.